Uğur Dündar: Derin yapı Fenerbahçe’ye kumpas kurdu

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Konseyi toplantısı, Kalamış’taki Faruk Ilgaz Tesisleri’nde başladı. Toplantıya Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Lideri Uğur Dündar ile yönetim ve divan kurulu üyeleri katıldı.

Fenerbahçe’nin bayan ve erkek basketbolda Avrupa’nın bir numaralı kupası sahibi olarak dünyanın en büyük kulüplerinden olduğunu kanıtladığını söz eden Dündar, “Şampiyon kadromuzun yönetici ve atletlerini yürekten alkışlıyoruz. Futbolda pek hoş başladığımız dönemde Dünya Kupası ortasından sonra her kadronun yaşayabileceği bir duraksama ya da iniş devrine girdik” tabirlerini kullandı.

‘BU YAPI FENERBAHÇE’YE KARŞI DİRENÇLİ’

İstanbulspor maçında yanlış hakem kararları olduğunu vurgulayan Dündar, şunları kaydetti:

“Bu duraksamayı fırsat bilen Türk futbolunun kılcal damarlarına kadar nüfus etmiş derin yapı, Adana Demirspor müsabakasından bu yana gözle görülen fahiş, inkar edilemeyecek yahut spekülasyon olarak nitelendirilemeyecek bir kumpas içine girdi. Bunun son örneğini İstanbulspor maçında bir sefer daha gördük. Tamam 2-0 galibiyetten geriye düşmenin özeleştirisi yapılabilir fakat hakemin nizami golümüzü saymaması, durduk yerde rakibe penaltı üretmesi ve kendi penaltımızı görmemesi bu derin yapının Fenerbahçe’ye karşı nasıl dirençli bir yapıda olduğunu gösteriyor.”

Uğur Dündar’ın açılış konuşmasının akabinde yeni divan üyesi olanların isimleri okundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir