Sloukas dönüyor mu? Fenerbahçe Beko’nun teklifi…

Sloukas’ın sona eren mukavelesinin yenilenmesi için Olympiakos idaresi ile yaptığı görüşmeler sonuç vermedi. Olympiakos basketbol grubunun sahibi olan Panayiotis ve Yorgo Angelopulos kardeşler, 2+1 yıl için 4.5 milyon euro önerdiler. Yunan kadrosunun koçu Yorgo Bartzokas ile meseleler yaşayan Sloukas, maçlarda daha uzun müddet oynatılacağı ve kendisine daha değerli misyonlar verileceğinin garantisini istedi. Bartzokas “Takımda kalmasını istiyorum fakat onu nasıl kullanacağım benim bileceğim iştir” diyerek, Olympiakos idaresine, Sloukas’ın şartlarıını kabul etmediğini bildirdi. Angelopulos kardeşler de evvelki gün Sloukas’a “Biz koçun işine karışamayız” bildirisi gönderdiler.

Olympiakos toplumsal medya hesabında “Üç yılda gruba katkılarından ötürü Sloukas’a teşekkür ederiz” diyerek, Yunan guard ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Yunan medyasında, Fenerbahçe Beko’nun 2 yıl için 4 milyon euro önerdiği ileri sürülen Sloukas’ın, öbür teklifler de bulunmakla birlikte, büyük ihtimalle Türkiye’ye döneceği belirtildi.

Yunan oyuncunun, Bartzokas’ın tersine sarı-lacivertlilerin koçu Dimitris Ituodis ile çok güzel münasebetleri olduğu da vurgulandı.

2015-2020 yılları ortasında Fenerbahçe Beko forması giyen Kostas Sloukas, 1 THY Euroleague ve 3’er kere da Türkiye Süper Ligi ve Türkiye Kupası şampiyonlukları kazandı. 2020 yılında Olympiakos’a geri dönen deneyimli oyuncu, geride bıraktığımız dönem final oynadıkları THY Euroleague’de forma giydiği 34 müsabakada 11 sayı, 2.4 ribaund ve 5.6 asist ortalamaları elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir