Necati Ateş’in Okan Buruk yorumu taraftarı ikiye böldü! Haklı bulan da var tepki gösteren de

Spor Toto Üstün Lig’in 26. haftasında Konyaspor’a 2-1 mağlup olan önder Galatasaray’ın ligdeki 14 maçlık galibiyet serisi son buldu. Nelsson ve Mertens’in yokluğunun yanı sıra Lucas Torreira da yedek kulübesinde maça başladı. Aslan’ın ülkü takımından mahrum olması yenilgide etken oldu.

ATEŞ, “OKAN BURUK’A YAZARIM” DEDİ

TRT Spor yorumcusu Necati Ateş, “Bu yenilgisi Okan Buruk’a yazarım” değerlendirmesinde bulundu. Birtakım taraftarlar buna karşı çıkarken bir kısım ise Okan Buruk’un atakları sebebiyle hezimetin yaşandığını yazdı.

İşte Necati Ateş’in yorumları:

“TORREIRA’YI GERİDE BIRAKMAMALIYDI”

“Ben yenilgisi Okan hocaya müellifim. Maç 1-1 giderken bütün orta sahayı değiştirip Torreira’yı yalnızca geride bırakmak yanlıştı. Konyaspor golden sonra ivme yakalamış, oyunu toparlamış, tehlikeli ataklarla geliyordu. Orta sahayı yürüyerek geçen bir Konya vardı alanda.

“ORTA SAHAYI ZAYIF BIRAKTI”

“Daha evvelki maçlarda değişiklikler, oynanan oyun, saha içindeki tesiri çok fazlaydı Okan Buruk’un. Lakin Berkan, Rashica, Barış, Dubois, Sergio oyundan çıktı. Tam kanatları değiştirip, orta sahayı iki tane zayıf oyuncuya bırakırsanız olmaz.”

“NELSSON BÜYÜK KAYIP”

“Nelsson’un olmaması Galatasaray’ı önemli derecede yordu diyebiliriz. Birbirini tanımayan iki oyuncunun oynaması zordur. Golden evvel Abdülkerim kaçırdı takip ettiği oyuncuyu.”

“ZANIOLO İLE BAŞLAR DİYE DÜŞÜNDÜM”

“Ben Zaniolo ile başlayacağını düşünüyordum lakin Barış Alper ile başladı. Nasıl açıklanır bilmiyorum. Okan Hoca düşündüğünü bu maç alana yansıtamadı. Bazen biz hocalar maçı düşünürüz. İşler makûs gittiğinde illa gol yemen gerekmiyor. 1-1 maçı her vakit çevirebileceğin bir skor. Bir evvel ki maçtan 5 tane oyuncu değiştirmesi bana değişik geldi.”

“MAÇ 3-1 DE BİTEBİLİRDİ”

“Hakkını yemeyelim, Hoca ne vakit bir değişiklik yapsa işe yaradı. Bazen işler uygun gitmeyebilir. Yeniden de orta sahayı bu kadar düşürmemeliydi. Maç 3-1’de bitebilirdi. Son dakikada birkaç net durum kaçtı.”

“GECE GÜNDÜZ ÜZERE FARKLI”

Galatasaray en büyük eksiği şu an Mertens. Ofansif manada büyük eksiklik nitekim. Geceyle gündüz üzere fark var. Kerem’i, Icardi’yi oynatıyor. Çok önemli bir başkan ve büyük bir oyuncu.

“LİG HEYECANI ARTACAK”

“Fenerbahçe kazandığı takdirde fark 3 puana düşecek. Ligin hoşluğu burada aslında. Beşiktaş da arkadan geliyor. Lig heyecanı yine artacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir